Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žárlivě milující matka, žárlivě milující Bůh...a naše modla v ruce (rozklikni!)

4. 12. 2017

Žárlivě milující matka, žárlivě milující Bůh...a naše modla v ruce!

Výsledek obrázku pro mobilní telefon

Podle mých dětí, jsem z minulého století a je to pravda (když jim vyprávím jak jsme žili jako děti bez mobilu, tak je to pro ně téměř pravěk) – jsem dokonce z minulého tisíciletí. Taky tomuto tvrzení přispívám tím, že moc nemusím moderní technologie. Vadí mi, že všude, kam se podívám, lidé drží v ruce mobil a něco tam dotykují. Vadí mi to v kavárně, ve vlaku, v autobuse, v čekárně, v tramvaji. Vadí mi to v kostele!!! Mobil mi vadí i na jídelním stole. Už si nikdo s nikým nepovídá - sedím u stolu s lidmi, které ani neznám, ale moje děti s nimi právě komunikují víc než se mnou. Vadí mi, že na někoho mluvím a on se mi nedívá do očí, protože si zrovna prohlíží facebook. Jsem žárlivě milující matka, která vyžaduje pozornost a nejen takovou tu okrajovou, kterou mě někdo někde okrajem oka regitruje, že tam jsem, ale přitom dotykuje nějakou zprávu někomu pro mě cizímu...

Matka z minulého tisíciletí má už také konečně moderní mobil. Abych jej uměla ovládat, taky jej často držím v ruce – A EJHLE – ono to někomu vadí. Jsem pro někoho důležitá a chce mě mít jen pro sebe a to bez mobilu v ruce. HURÁ!

Ty přístroje jsou takové naše malé modly – bojíme se, aby se nerozbily - stály přece hodně peněz. Bojíme se, aby nám je někdo neukradl – máme tam přece naše cenné informace, ty nejlepší momenty zachyceny ve fotografiích. Máme tam dokonce sami sebe v těch nejlepších selfie. Máme tam naše vydělané peníze v elektronickém bankovnictví. Máme tam tu nejlepší hudbu a ty nejlepší aplikace. Máme tam naší celou rodinu – co kdyby mi právě teď někdo z nich zavolal a nebo poslal zprávu na Messenger či WhatsApp. Moment, musím zkontrolovat laiky na facebooku. Musím to mít zkrátka stále u sebe, pro jistotu i v noci. No jo, vždyť ono mě to i budí. Když na to přijde, máme tam i tu Bibli, ať ji nemusíme sebou tahat. Máme tam vše, co potřebujeme, ale moment, máme tam i stále slábnoucí energii, budeme muset nabít – jsme už jen na 8%.

Žárlivé nejsou jen matky, které ztratily pozornost svých dětí, ale žárlivě milující je i Bůh, protože On je náš stvořitel a i On ztratil naši pozornost. Touží po naší blízkosti, ale bez mobilu v ruce!

Jak chceš obejmout svou mamičku, když objímáš svou modličku či mobilečku.

Jak chceš mluvit s Bohem, když nesepneš ruce.

Bůh vyhlásil svá přikázání, která platí i dnes, vyvedl tě přece z otroctví, už nemusíš ničemu jako je mobil sloužit. Buď už konečně svobodný! Hospodin je tvůj Bůh, nemusíš mít pořád mobil v ruce a neustále se nad ním uklánět – Hospodin je žárlivě milující.

Už ti Pane Bože rozumím, vždyť i já jsem žárlivě milující....maminka.

 

Exodus 20:1  Bůh vyhlásil všechna tato přikázání:

2  "Já jsem Hospodin, tvůj Bůh; já jsem tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví.

3  Nebudeš mít jiného boha mimo mne.

4  Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí.

5  Nebudeš se ničemu takovému klanět ani tomu sloužit. Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, Bůh žárlivě milující.